Türk’ün ilk er meydanı olan Elmalı’daki yağlı güreşler 669. kez düzenlendi. İki gün boyunca drone’lar ve ağır çekim kameralar eşliğindeki çekimlerle DMAX’ten canlı yayınlanan güreşlerin sonunda “Sarı Fırtına” İsmail Balaban, er meydanından birinci olarak ayrıldı. “Er Meydanı”nı güreşseverlerle buluşturan DMAX, TİAK TV İzleyici Ölçüm Paneli sonuçlarına göre, 5 Eylül Pazar günü AB’de gündüz ortalamasında en çok izlenen 2. kanal oldu. 
 
Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’ni yerinden izleyemeyen milyonlar için DMAX’in canlı ekrana getirdiği karşılaşmalar, heyecanlı anlara sahne oldu. Yarı finalde İsmail Balaban ve Orhan Okulu’nun karşılaştığı iki gün süren güreşlere 70’ten fazla başpehlivanla rekor katılım gerçekleşti. Survivor 2021 şampiyonu olduktan sonra Antalya ve memleketi Elmalı’da büyük bir coşkuyla karşılanan başpehlivan İsmail Balaban, Yusuf Can Zeybek’e karşı final güreşinin sonunda başpehlivanlık kemerini kazandı. 
 
5 Eylül Pazar günü yayınıyla gündüz ortalamasında AB’de en çok izlenen ikinci kanal olan DMAX’in Elmalı Yağlı Güreşleri canlı yayını, sosyal medyada da geniş yankı buldu. Twitter’da toplamda 15 saat boyunca gündemde birinci sırada olan Elmalı Yağlı Güreşleri için Instagram’dan da binlerce paylaşım yapıldı.
 
Uzman yorumcularla, yüksek kalitede yayın gerçekleşti
 
669. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin sunuculuğunu güreş tarihi uzmanları ve spikerleri Gökhan Günaydın, Bülent Yağcı ve dövüş sporlarının Türkiye’deki bir numaralı ismi Bilgehan Demir’in üstlendi.

Güreşleri DMAX’te ekran başında izleyen milyonlar; aynı anda birden çok güreşi takip etti ve özel saha içi röportajları ve kamera arkası görüntüleriyle er meydanının tüm heyecanını sahanın içindeymiş gibi yaşadı.
 
 
DMAX Kanal Bilgileri; Digiturk 49, D-Smart 46, Kablo TV 35, Tivibu 54, TV+ 39, Vodafone TV 31, Türksat 4A. 

DMAX 669 Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri İzlenme Rekoru Kırdı