Denizli'de gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor

Merkezefendi Belediyesi, belediye personelinden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuracak. Gönüllü personellere AKUT yetkilileri tarafından ilk eğitim verildi.

Denizli'de gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor
16 Ocak 2021 - 09:59
-----Sponsorlu Bağlantılar-----

DENİZLİ (İGFA) - Denizli'de Merkezefendi Belediyesi, belediye personelinden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuruyor. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda gönüllü personellere AKUT yetkilileri tarafından ilk eğitim verildi.

Eğitime Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başkan yardımcıları, AKUT Denizli Ekibi Lideri Cengizhan Öztürk ve AKUT gönüllüleri ile gönüllü belediye çalışanları katıldı. Doğal afetlerde yapılması ve yapılmaması gerekenlerin, doğal afet öncesinde hangi tedbirlerin alınacağının anlatıldığı eğitim programında Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, eğitimlerin sonunda güçlü bir arama kurtarma ekibinin kurulacağını söyledi.

Olağanüstü her türlü felakete karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, belediyelere büyük sorumluluk düştüğünü söyledi. Doğan, “Yaklaşık bir aydır Denizlimiz küçük şiddetli de olsa depremlerle sarsılıyor, hepimiz yaşıyoruz. İzmir depreminde bizzat gittim. Enkaz bölgesi çok kötüydü. AKUT ekibi orda başarılı bir şekilde çalışıyordu. Oradaki belediyelerin sorumluluğunu gördüm ve bizim de bir şey yapmamız gerektiğini düşündüm. Merkezefendi Belediyesine de yakışan buydu. Orada sadece enkaz kaldırmak değil iletişim, koordinasyon, büro yönetimi çok önemli. Olağanüstü felaket anında bunlar içi çalışacağız. O ekip ruhunu, takım ruhunu oluşturmak, deneyim kazanmak, tatbikatlar artık devam edecek. Biz de her türlü lojistik desteği sağlamaya hazırız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mucize Doktor 52. bölüm fragmanı
Mucize Doktor 52. bölüm fragmanı
Evidea, yeni mağazasını Neomarin Pendik AVM'de açtı
Evidea, yeni mağazasını Neomarin Pendik AVM'de açtı