Hem Koronavirüs'ü Hem Kalp Yetmezliğini Yendi

Kalbi yüzde 30 çalışan 67 yaşındaki Mustafa Günay, hem koronavirüsü hem de kalp yetmezliğini yenerek sevdiklerine tekrar kavuştu. 42 gün süren yaşam mücadelesini kazanan Günay’ın bu başarısı bir mucize olarak tanımlanıyor.

Hem Koronavirüs'ü Hem Kalp Yetmezliğini Yendi
16 Ocak 2021 - 10:05
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası Mustafa Günay, nefes darlığı ve baş dönmesi şikâyetleriyle İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu damarları tıkalı olan ve kalbinin yüzde 30’unun çalıştığı tespit edilen hasta, acil bypass (baypas) ameliyatına alındı. Acil ameliyat sonrası servise alınan Günay, solunum sıkıntısı yaşayınca Covid 19’a bağlı yaygın akciğer tutulumu saptandı. 35 gün boyunca entübe olarak hem kalp tedavisi hem de akciğer tedavisi devam eden Günay, 42 gün sonra hayata tekrar merhaba dedi.

“O Bir Savaşçı”

By-pass ameliyatını gerçekleştiren ve tedavi sürecini yakından takip eden İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Koray Aykut, “Mustafa Bey bir mucizenin hikâyesi. Ciddi kalp yetmezliği ve akciğer ödemi ile riskli bir bypass ameliyatına aldığımız hastamız tam biraz toparlanıp yoğun bakımdan servise alındığında Covid 19’a bağlı yaygın akciğer tutulumu nedeniyle solunum sıkıntısı başladı ve entübe edildi. Zatürre teşhisi konulan hastamızın diyabet, hipertansiyon ve kalp yetmezliği vardı. Umutlar tükenirken, o pes etmedi. Solunum cihazında geçen haftalar sonrasında yaşamda kalmayı başardı. Bizim gözümüzde O, yaşam mücadelesini kazanan bir savaşçı.” diye konuştu.

“Beni Hiç Yalnız Bırakmadılar”

Yoğun bakım servisinde geçen 42 günün sonrasında konuşan Mustafa Günay, “Doktorum olmasaydı ölüyordum. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Zorlu bir tedavi süreci geçirdim. Hep yanımda olan doktorum Koray Bey’e, hemşirelere, dışarda dualarıyla bana destek veren aileme çok teşekkür ediyorum. Bana verilen bu ikinci yaşam şansında, sağlığıma daha çok dikkat edeceğim.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayseri Büyükşehir'den ilçelere millet bahçesi
Kayseri Büyükşehir'den ilçelere millet bahçesi
Cinisli, "Bugünkü iktidar miadını doldurdu"
Cinisli, "Bugünkü iktidar miadını doldurdu"