İzmir Milletvekili Bedri Serter 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İzmir Milletvekili Bedri Serter 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili olarak mesaj yayımladı. Serter,30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türkiye'nin kurtuluş tarihinin en önemli noktalarından olduğunu söyledi.

Güncel 29.08.2021 - 15:46 29.08.2021 - 15:51 Levent Öztürk

İzmir Milletvekili Bedri Serter 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili olarak mesaj yayımladı. Serter,30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türkiye'nin kurtuluş tarihinin en önemli noktalarından olduğunu söyledi. Serter açıklamasında "Tarihe altın harflerle yazılan bir kahramanlık destanı olan Büyük Taarruz'un ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin zaferle sonuçlandığı gün 30 Ağustos 1922.

Serter’den 30 Ağustos mesajı

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün baş komutanlık ettiği Büyük Taarruz'un sonucunda işgal altındaki topraklarımızda düşmanı bütünüyle çıkardığımız bir destanın adı 30 Ağustos. Zaferimizin bayram” dedi.

Serter:"Ülkemizin sahip olduğu zafer tarihi bizim en büyük mirasımızdır"

Serter, "Ülkemizin kurtuluş mücadelesini verenlerin kazandığı ve Cumhuriyetimizin temelini atan zaferler, yarınlara taşıdığımız miraslarımızdır. Bu mirası, nesilden nesile aktaracağız. Türkiye'nin yakın zamanda değişecek iktidarı da ülkeyi bu zaferlerin attığı temel ışığında aydınlığa taşıyacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Büyük Zafer'in 99.yılında başta Başkomutan ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygıyla minnetle anıyorum" diye konuştu. 

İzmir Milletvekili Bedri Serter 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@