Türk folklorunun müzik ve oyun dallarında yurt içinde ve yurt dışında seçkin bir yer edinen, 18 Eylül 1993 yılında vefat eden Türk Halk Müziği (THM) Sanatçısı Nida Tüfekçi adına, memleketi Yozgat’ta THM Korosu kurulması için çalışmalara başlanıldı.

Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde kurulacak olan Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği Koroda görev almak isteyenlerde yaş sınırı aranmıyor. Koroya, internet üzerinden online olarak başvuru yapılacağı, çalışmaların müzik öğretmeni Ahmet Onur yönetiminde yürütüleceği bildirildi.

Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi, Yozgat’ta kültür ve sanat hedefleri arasına aldıkları koro çalışmasını da hayata geçirmek üzere hazırlıkların tamamlandığını, koroda yer almak isteyenlerin başvurusunu almaya başladıklarını söyledi. Çiftçi, ‘’Sadece Yozgat’ta değil ülkemizin her ilinde Yozgat’ı temsil edecek bir koronun kuruluyor olması bizi mutlu ediyor.

İşin en güzel yanı gönüllü olarak bu işe emek verecek Koro Şefi Ahmet Onur Bey ve müzisyen dostlarının olması, memleketimiz için bizim de çorbada tuzumuz olsun diyen değerli insanların olmasıdır.

Hepsine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Koroda yaş sınırı olmayacak, katılım olması halinde çocuk, gençlik, yetişkin korolarımız oluşabilir. Sosyal medya hesaplarımızdan koroya katılmak isteyenler için online başvuru formu paylaştık. Online olarak başvuru yapılacaktır’’ dedi. 

Kaynak : Ajansbizim