Pandemide online etkinlik etkileşimleri arttırdı

Pandemi koşulları dolayısıyla 2020 yılında fiziksel etkinliklerin yerini online etkinliklere bıraktığı İstanbul'da, gerçekleşen gençlik festivali etkileşimi arttırdı.

Pandemide online etkinlik etkileşimleri arttırdı
12 Ocak 2021 - 21:16

2020 yılında online etkinliklerin en büyüğü İstanbul Büyükşehir ve Spor İstanbul katkılarıyla 17-20 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali oldu. Dört gün süren etkinlik boyunca; her gün 10 saat kesintisiz yayın, 40’tan fazla mini etkinlik, 8 farklı konser, 6 farklı espor turnuvası düzenlendi. Oğuzhan Uğur ve Müge Boz sunumuyla gerçekleşen İGEF 2020 Açılış Partisi anlık 150 bin izleyici kitlesine ulaşarak Türkiye’nin en çok izlenen canlı yayın içeriklerinden biri oldu.

Türkiye’de düzenlenen en büyük online festival olmayı başaran Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali, sosyal medya platformlarında da Aralık ayında en çok konuşulan etkinlik olarak öne çıktı. Festival hakkındaki paylaşımlar, Facebook’ta 60 milyon, Instagram’da 65 milyon, YouTube’da 14 milyon ve Twitter’da da 8 milyon gösterime ulaşarak 100 milyonun üzerinde gösterime ulaştı. Paylaşımlar, Spor İstanbul hesaplarına 84 bin yeni takipçi kazandırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyanın en hızlı şarj cihazı Türkiye'de
Dünyanın en hızlı şarj cihazı Türkiye’de
Tisna'da Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor
Tisna’da Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor