Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yaptırılıp, 2017 yılında hizmete sunulduktan sonra iki yıl sonra işletmecinin idare ile anlaşmazlığa düşmesi sonucunda kapanan ‘Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi’ Yozgat Belediyesi tarafından işletilecek.

Yapımına 2015 yılında başlanıp, yaklaşık 10 milyon lira harcanarak tamamlanan Yozgat Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi, 2017 yılında hizmete açılıp, kiraya verildi.

Sadece kadınlara yönelik olması nedeniyle yeterli müşteri bulamadığını belirten işletme, tesisin haftanın belirli günlerinde erkeklerinde kullanımına açılmasını talep etmesinin ardından çıkan anlaşmazlık üzerine kira sözleşmesi feshedilip, tesisin kapısına kilit vuruldu. 

‘Çocuk Eğlence Havuzu, Yetişkin Eğlence Havuzu, Yüzme Havuzu, Güneşlenme Terası, Sauna, Jakuzi, Hamam, Masaj Odaları, Buhar Odası, Fitnes Alanı, Kardiyo Alanı, Çocuk Odası, Yetişkin Oyun Odası, Kafeterya, İdari Birimler, Mescit’ gibi bölümlerin bulunduğu tesis açıldıktan yaklaşık iki yıl sonra kapandı. Tesis, Yozgat İl Genel Meclisi’nin kararı, Valiliğin onayı ile Yozgat Belediyesi’ne işletilmek üzere devredildi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yakın zamanda açılışını yaparak halkın hizmetine sunacaklarını Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi’nde kar amacı gütmeyeceklerini söyledi.

Köse, tesisin tamamen kadınlara özel olacağını, kadınların da sosyal hayata adaptasyonu ve kamu hizmetlerinden faydalanmasını istediklerini dile getirdi. İmkanların elvermesi halinde  erkekler içinde bir tesis yapmayı planladıklarını aktaran Köse, önceliklerinin kadınlarda olduğunu kaydetti.

Haftanın bazı günlerinde şehit ve gazi yakınlarının tesisten ücretsiz yararlanacaklar, özellikle üniversite gençlerinin de tesisten ücretsiz yararlanmalarını planlanıyor. Celal Köse, kamu yararına çalışan vakıfların, derneklerin düzenleyeceği organizasyonlara da tesisin her zaman açık olacağını, haftanın bazı günlerinde de halkın tesisten cüzi fiyatlarla yararlanmalarını sağlayacaklarını açıkladı. 

Kaynak : AjansBizim